Cozy gamek

Mostanában teljesen rákaptam a cozy játékokra. Folyamatosan keresem az új megjelenéseket és azokat a játékokat, amik egy kicsit kiszakítanak a mindennapokból.

Jelenleg nem dolgozom, de minden nap keresem az új álomállásom. Ezek mellett pedig végre marad időm játszani is, aminek kimondhatatlanul örülök.

Örök kedvencem természetesen a The Sims 4. Félreértés ne essék, a korábbi részekért is rajongok — egészen pontosan 10 éves korom óta Sims függő vagyok. De azért valljuk be, a 4 szerintem egészen jól sikerült.

Beszereztem egy új PC-t is, hogy minden probléma nélkül fusson rajta, és szerencsére minden más játék is gyönyörűen megy.

Jöjjön az első jelenlegi kedvencem:

Heartopia

A Heartopia konkrétan olyan, mintha valaki fogta volna a cozy játékok összes létező elemét és beleforgatta volna egy gigantikus vattacukorba.

Open world játék, szóval szabadon mászkálhatsz a világban, felfedezhetsz új helyeket, gyűjtögethetsz, dekorálhatsz, horgászhatsz, farmolhatsz, házat rendezgethetsz és elveszhetsz benne órákra anélkül, hogy észrevennéd.

Az egésznek van egy nagyon álomszerű, kicsit túltolt cukormázas hangulata, de pont ez benne a jó. Nem akar komoly lenni. Nem akar stresszelni. Csak bedob egy színes, nyugodt világba, ahol lehet egy kicsit létezni.

Nekem kicsit olyan érzés, mint amikor gyerekként órákig rendezgetted a szobád vagy pakolgattál apróságokat mondhatni értelmetlenül, mégis megnyugtatott.

A Heartopia szerintem azoknak való, akik szeretik a Sims, az Animal Crossing vagy a Stardew Valley világát, csak szeretnének még több szabadságot és még több cozy káoszt.

És igen…

veszélyesen könnyű benne elveszíteni az időérzéked.

bejegyzések

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük